Історія

Харківський професійний ліцей будівництва

Наш навчальній заклад один із старійших на Україні, заснований в 1944 році на базі будівельніх трестів ордена Трудового Червоного Прапора – «Південтронебуд» і «Жтлобуд-2»За час існування наш ліцей підготував більш ниж 20000 висококваліфікованих фахівців, які з успіхом працють майже в усіх містах України, Росії та країнах близького зарубіжжя.

Учні навчаються в обладнаних кабінетах та навчальних майстернях отримують знання з предметів загальної середньої освіти та професійні навики з обраної спеціальності. В позаурочний час учні можуть вибрати собі заняття до вподоби. В ліцеї працюють предметні гуртки, які дають можливість учням поглиблювати свої знання з навчальних дисциплін, спортсмени мають можливість вдосконалити свою фізичну майстерність в багатьох спортивних секціях: волейбол, футбол, баскетбол, шахи.

В ліцеї діє музей бойової слави 17-гвардійської орденів червоного прапору, Суворова и ст.Жовтневої революції, Духовчинсько-Хічомської стрілецької дивізії.

В кімнатах гуртожитку ліцею створено всі необхідні умови для навчання і відпочинку.

Учням виплачується стипендія, матеріальна допомога, премії за досягнення в теоретичному і виробничому навчанні, спортивні досягнення, а також активну діяльність в суспільному житті ліцею.

Учнів, які з відзнакою закінчили навчання, ліцей мае можливість направити на навчання в вищі навчальні заклади, забезпечити високооплачуваними робочими місцями в престижних фірмах і організаціях. Харківський професійний ліцей будівництва приймає замовлення від населення та організації на виконання ремонту квартир, під’їздів, будівель і штукатурні, лицювальні,малярні роботи, виготовляє по індивідуальнім замовленням столярні вироби.

На протязі усіх років існування професійного училища № 21, надалі училища № 47 учні приймали участь в змаганнях обласної спартакіади ПТУ, першості міста Харкова і області з таких видів спорту як футбол, волейбол.

Особливе місце займають такі види спорту як самбо, класична боротьба, бокс, важка атлетика. Учні училища входять до складу збірних команд товариства «Трудові резерви» з боксу, боротьби «Самбо» і важкої атлетики, з цих видів спорту Харківська область протягом трьох років нагороджується перехідним Червоним прапором Всесоюзного спортивного товариства «Трудові резерви». В результаті цього перехідний прапор залишається в м. Харкові, керівником обласної ради тов. «Трудові резерви» був Сумцов В.І.

Особливе місце в спортивному житті займають 1998-2004 роки. В цей період були проведені змагання обласної спартакіади з 19 видів спорту, в яких активну участь приймають учні ПТУ-47. На навчання поступають юнаки і дівчата із Зеленогайського інтернату:  Пузіков Віктор, Стрижаков Сергій, Матвієнко Олена, Леснік Віолетта. Вони займались легкою атлетикою та лижним видом спорту у тренера Козакова Валерія Миколайовича. У віці 16-17 років вони приймають участь в змаганнях європейського рівня. В 1998 році на параолімпійських іграх в м. Нагано (Японія) в лижних гонках на 5, 10, 15 км приймають участь В.Пузіков і В.Леснік, які стають призерами цих ігор.

            Стрижаков Сергій в 2000 році приймає участь в змаганнях з легкої атлетики в Іспанії серед юнаків віком 17 років, де отримав три золоті медалі.

            Віктор Пузіков приймає участь в змаганнях з лижного виду спорту в Канаді на дистанції 10 і 15 км і стає переможцем серед юнаків віком 17-18 років, за що був нагороджений двома медалями (золото і срібло).

            В 2001 році на лижних змаганнях на Алясці (США) на дистанції 5, 10, 15 і 20 км Стрижаков Сергій отримує чотири медалі, з яких 2 золоті, 1 срібна і 1 бронзова.

            В 2001 році С.Стрижаков, В.Пузіков, О.Матвієнко приймають участь в змаганнях з лижних видів спорту в Чехії, на яких були нагороджені сьома медалями.

            20 червня 2000 р. міська газета «Слобода» писала в статті «Спорт мужніх»: «Спорт в училищі вважають не тільки активним помічником у навчанні, але і важливим фактором формування особистості».

            В.Леснік була членом параолімпійської збірної команди України по лижним гонкам. Вона учасниця ХІ Параолімпійських ігор в Нагано, переможниця багатьох міжнародних турнірів. Її коронні дистанції – 10 і 15 км, саме на цих дистанціях Віолетта перемагала на відбіркових змаганнях паралімпійців у Болгарії та Словаччині. В Нагано на ХІ Параолімпійських іграх в змаганнях «горка» 15 км  В.Леснік прийшла п`ятою, а на дистанції 10 км – шостою. Влітку Віолетта займається легкою атлетикою, також з великим успіхом. Тут вона надає перевагу дистанції 100 і 200 м. Леснік  неодноразова чемпіонка України в цих видах програми.

В цей час лижами та легкою атлетикою займається ще одна вихованка ПТУ-47 – Олена Матвієнко, причому вона входить до складу параолімпійської збірної команди України з лижних видів спорту і легкої атлетики. Також до складу цих збірних команд увійшли два вихованці ПТУ-47 Віктор Пузіков і Сергій  Стрижаков. На чемпіонаті Європи в Голландії обидва виступили в складі естафетної команди, яка завоювала 1 місце.

Усіх цих спортсменів з юнацьких років тренує відомий харківський спеціаліст Валерій Козаков.  На традиційній травневій легкоатлетичній естафеті на площі Свободи учні ПТУ-47 в змаганнях серед ПТНЗ займають перші місця в 1998-2002 роках і нагороджуються кубками.

            В 2005 році в Австралії відбулись ХХ Дефлімпійські ігри – найбільші міжнародні змагання серед осіб з порушенням слуху, які були визнані Міжнародним олімпійським комітетом. Вони стартували 5 січня 2005 р. у Мельбурні та Баллороті (Австралія). До команди України увійшли 94 учасника, серед них 8 харків`ян, з яких 2 – наші учні Андрій Зургалідзе та Марина Чеху нова (плавання і спортивне орієнтування). М.Чехунова на цих змаганнях завоювала дві золоті медалі. А.Зургалідзе зайняв друге місце з плавання на дистанції 50 м брасом і третє місце на дистанції 200 м комплексним плаванням.

            Особливих результатів в легкій атлетиці досяг Олександр Перов, учень групи 31-ШЛМ, який займався легкою атлетикою з дитинства в дитячій спортивній школі, а потім в училищі. Він став переможцем 3-х обласних спартакіад Харківської області. Після закінчення ПТУ-47 Олександр поступив на навчання до Харківської фізкультурної академії, де став майстром спорту України. Цю ж саму академію закінчили А.Зургалідзе, О.Матвієнко, пізніше вступає до університету ім. Г.С.Сковороди на факультет фізичного виховання В.Леснік.

            В 2005-2007 роках Харківська обласна державна адміністрація, Харківська міська рада, відділення національного олімпійського комітету України  вручили Харківському професійному ліцею будівництва сертифікат учасника легкоатлетичного пробігу присвяченого Дню фізичної культури і Міжнародному року фізичного виховання та спорту.

Штукартур; Плиточник; Маляр. Дивовижна професія – будівельник. Без будіництва жодна галузь народного господарства працювати не може. Штукатур – одна із стародавніх спеціальностей. Стіни у середені поверхностей єгипетських пірамід були оздоблені дикоратимвною штукатуркою і мали дивовижній багатокольоровий розпис. Прихід на будівництво штукатурів означае швиде завершення робіт. Поверхні обладнують так, що будівля виглядае ідеальною. Рівні, без впадин та бугрів, стіни і стелі, гладенькі дверні та віконні відкоси, геометрично чіткі архітектурні деталі,аккуратно окреслені фасади будівель.

Прекрасні фасади та поверхні лицьовані плитками з різними малюнками.В плиточних роботах широко використовуються оброблювальні матеріали. Великий асортимент нових плиточних матеріалів прийшов на зміну традиційним. Старі технології інтенсивно змінюються на нові. Без професійних виконавців використовувати сучасні матеріали в оброблювальних роботах важко.

Маляр повинен бути і художником! Це одна із особливостей професії маляр. В його руках колір стае засобом творення краси і затишку.

Без кольорів неможливий світ! Гармонічне поеднення кольорів викликають у людей приемні емоції, покращуютьт настрій. Колір впливае на працездатність і почуття людей!

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Березень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архіви
Сторінки сайту