Ще раз про стрес

Дорогі учні та їх батьки!

Ви можете звернутися до психолога, дізнавшись телефон у класного керівника або майстра виробничого навчання.

Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються: внутрішні, або навколишнього середовища. Під час стресу мобілізуються всі системи організму. Це допомагає знайти рішення у складній ситуації і пристосуватися.

Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з’являється м’язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. І, як наслідок, зачіпає всі сфери життя.

Способи пониження рівня стресу:

  1. Будьте у реальності.

Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, чи думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом, з вашими рідними? Дайте відповіді на ці питання самому собі.

  1. Прийміть те, що відбувається

Є ситуації, які ви можете змінити, а є ті, які треба прийняти, бо ви не можете їх змінити. Пам’ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Але ви можете робите те, що вам під силу.

  1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

Організм – єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

  1. Знайдіть вихід емоціям

Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим – нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес. Знайдіть того, з ким можна проговорити ваші відчуття. Знайдіть діяльність, яка допоможе вам змінити емоційний стан: подивитися цікавий фільм, почитати книжку, помити посуд, зробити домашнє завдання, пройти освітній он-лайн курс та т. і..

  1. Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Саме час переглянути цінності, подумати про життя, про навчання, про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити.

  1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

Перевіряйте джерела інформації. Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час.

  1. Зверніться до практичного психолога навчального закладу.

Психолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.

Як зберегти, або навіть покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.

  • В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов’язки і знайдіть час для усамітнення.
  • Не бійтеся конфліктів – це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати, що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.
  • Займіться чимось разом. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного, зробити для іншого те, на що раніше не було часу або вважалось неважливим.

Комментировать

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Архіви
Сторінки сайту