Сторінка психолога

Гарячі лінії психологічної допомоги

Гаряча лінія для жертв домашнього насильства

15-47 (з мобільного чи стаціонарного телефону)

Гаряча лінія працює на базі Урядового контактного центру, аби надавати психологічну допомогу потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам і дітям. Сервіс доступний цілодобово. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

 

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 123 (з мобільного)

Громадська міжнародна правозахисна організація Ла Страда-Україна надає безкоштовну, цілодобову та анонімну допомогу тим, хто піддається фізичному, психологічному, сексуальному чи економічному насильству. Постраждалі можуть отримати психологічну підтримку та консультації щодо того, як знайти безпечний вихід із складної ситуації.

Консультації можна також отримати онлайн: 

 

Національна гаряча лінія для дітей та молоді

0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного)

Звернувшись на цю лінію, діти та молодь можуть анонімно отримати пітримку і поради щодо проблем в особистих стосунках, булінгу, непорозумінь з батьками, насильства чи жорсткого поводження. Крім того, дорослі можуть проконсультуватися з психологами, юристами та соціальними працівниками щодо випадків порушення прав дитини. Наразі лінія працює у будні з 12:00 до 20:00.

Консультації можна також отримати онлайн: 

 

Безоплатна правова допомога

0 800 213 103  (зі стаціонарних та мобільних телефонів) 

Дорослі та діти постраждалі від домашнього насильства, люди, які опинилися у складних життєвих обставинах, люди з інвалідністю чи малозабезпечені сім’ї, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій можуть безоплатно отримати правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань, допомогу зі складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також допомоги у доступі до вторинної правової допомоги та медіації.

 

Психологічні консультації для підлітків Teenergizer 

https://teenergizer.org/consultations/

Об’єднання підлітків Східної Європи та Центральної Азії Teenergizer безкоштовно та анонімно надає онлайн-консультації, завдяки яким можна отримати професійну допомогу від психологів та консультантів щодо будь-яких запитань: булінгу у школі, конфліктів з батьками, хвилювання щодо сексу, стресу перед іспитами, а також підтримку щодо виявленого ВІЛ-позитивного статусу.

 

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ З ОРГАНІЗМОМ ЧЕРЕЗ СІМ МІСЯЦІВ ХРОНІЧНОГО СТРЕСУ?

Війна, що залишається на тлі протягом тривалого періоду, впливає на організм як стресовий чинник, якщо людина читає новини, обговорює з іншими людьми події, має знайомих військових чи переселенців.

Якщо людина глибоко в тилу припинила взаємодіяти з воєнною тематикою взагалі, то війна може не створювати для неї стресу.

Але людина, яка не забула про війну, майже напевно матиме симптоми хронічного стресу: загострення або появу фізичних хвороб, депресію, підвищену тривожність і розосередженість, демотивацію.

🔆ЯК ДОПОМОГТИ СОБІ

Зверніть увагу на безпеку.

 • Якщо людина сидить під бомбардуваннями, найкраще, що вона зараз може зробити для себе, — виїхати з цієї зони.
 • Якщо це неможливо, варто максимум зусиль направити на рутинне піклування про себе і близьких: створення максимального комфорту в усьому, в чому можливо тут і зараз. Паралельно відслідковуючи усі можливості виїхати в безпеку.

В умовно безпечних місцях треба відслідкувати усі свої потреби, які раніше задовольнялися автоматично, а тепер або вимагають особливих зусиль, або ігноруються. Для кожної з таких потреб варто розробити спосіб найпростішого її задоволення. Це дозволить як відчути більше стабільності, так і не витрачати зайві сили.

Також на нас постійно тисне ще почуття провини за те, що я наче замало вкладаюсь у те, щоб перемога сталася, що не на часі задовольняти потреби. Там, де ти міг би зробити життя кращим, ти нібито не маєш права. Не маєш права зараз радіти та бути щасливим, бо комусь точно гірше.

📌Тут як приклад є Ізраїль — у них війна йде постійно, але немає заборони на радість. Навпаки — вони радіють життю, будують життя якомога краще, якомога яскравіше. І саме це дає їм можливість понад 70 років постійно воювати та водночас жити на повну.

 

Почуття провини та «неначасність» життя для українців значною мірою є нав’язаною культурною концепцією.

Якщо комусь погано, то решта теж не має права радіти, якщо десь помирають люди, то всі мають одночасно з цього приводу мати суцільну жалобу.

Тут нашаровується дуже багато культурних контекстів: ставлення до смерті, ставлення до чужих страждань тощо.

 

Якщо в нас нормально працює система, ми в будь-якій ситуації, можемо відповісти обставинам, отримати необхідний результат.

🚫А коли відчуваємо, що немає сил і можливості відповісти на проблему, то єдине, що лишається, — страждати. І так страждання стає основою психіки.

Через це ми швидко виснажуємося як система: починаємо хейтити одне одного, якщо швидко не вдається перемогти.

Стрес і страждання забирають наші сили. Для того, щоб бути ефективним, необхідно мати потужний внутрішній ресурс. Цей ресурс починається з піклування про себе і власного щасливого життя.

Копінгові механізми — це навички, які допомагають нам упоратися зі стресом.

 

УМІННЯ ВІДСТЕЖУВАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ.

 • Потрібно спочатку дозволяти собі певні емоції, а проживши їх, помічати, які конкретні причини були для цієї емоції та що з цим можна зробити.

УМІННЯ ПРОЖИВАТИ СВОЇ ЕМОЦІЇ.

 • Це набір практик, серед яких мають бути й гальмівні (на кшталт дихання та медитацій), але цього точно буде недостатньо. Бо якщо в нас є причина для агресії або страху, це вимагає фізичної дії. Не просто дозволити собі гнів, а дозволити собі цей гнів вилити, наприклад, у крик, боксерську грушу, знищення паперу тощо.

УМІННЯ ПІКЛУВАТИСЯ ПРО СЕБЕ.

 • Коли є серйозна проблема, ми часто знецінюємо свої дрібні потреби, тому що «та на що це впливає?!». Але якщо ми маємо кілька десятків незадоволених, навіть найдрібніших потреб, то якість життя суттєво знижується.
 • Відповідно, рівень стресу суттєво зростає. Якщо головну проблему прибрати не можна, можна вибудувати фундамент з інших, задоволених потреб, і тоді головна проблема перестає бути настільки болючою.

 

БУДУВАТИ ТА ПОВЕРТАТИ ДОВІРУ ДО СВІТУ

Довіра та недовіра — це дві здорові сторони одного цілого.

Довіра людей базується на маленьких речах і знаках, якими людина щодня маркує власну довіру.

Рівність у стосунках, коли ви однаково віддаєте щось одне одному — це про повагу, але разом із тим і про довіру.

Від сліпої довіри краще відмовитися.

Коли ми на все заплющуємо очі й перекладаємо відповідальність на партнера, бо довіряємо йому, це може стати зручним способом до маніпуляції та газлайтингу — тобі говорять, що все добре й чудово, а паралельно використовують.

Складові довіри:

 • межі, які не мають порушуватися;
 • надійність;
 • відповідальність.

Довіра — це рух. Рух «до» — до когось, до чогось. Цей процес базується на тому, як я вчуся будувати цю довіру з різними людьми.

Якщо з учителями було непросто — з іншими фігурами авторитету також може бути складно. Якщо з батьками вийшло побудувати довіру, то може все бути й легко.

Довіра повинна мати місце для сумніву. Вона не має бути сліпа. Довіра також працює на рівні фізіології.

Для українців характерною є базальна тривога. Цей термін запровадила психологиня Карен Горні.

БАЗАЛЬНА ТРИВОГА — ЦЕ МЕХАНІЗМ НА РІВНІ ТІЛА, ЯКИЙ УНЕМОЖЛИВЛЮЄ ПОБУДОВУ МʼЯКОГО СПОКІЙНОГО КОНТАКТУ. Це ніби постійно жити з білим шумом.

 • Ми, українці, як нація розуміємо базальну тривогу та постійно очікуємо, коли вона вигулькне.

 

 • Переживши Голодомор, Другу світову війну, репресії, вбивства, ми знову опиняємося у війні.

Базова довіра до світу базується на нашій довірі до того, що наші близькі говорять нам про світ.

Але зараз ми розуміємо, що світ не діє за правилами. Наша довіра до світу підірвана.

ЯК ДОВІРЯТИ МАЙБУТНЬОМУ

✅Зараз треба дати собі право не довіряти майбутньому та згадати про недовіру світові.

✅Перед тим, як іти вперед, зрозуміти місце, де ти є зараз.

✅Надати сенс тому, що відбувається. Проговорити це з найближчими людьми. Іноді треба проговорити все, що ще не розумієш, щоби воно стало звичайним і припинило тебе їсти зсередини. Тобто будувати майбутнє тут і тепер.

ЯК ПОВЕРНУТИ ДОВІРУ ДО СЕБЕ

👉🏻Часом ми самі заганяємо себе в некомфортні обставини, зраджуємо себе.

👉🏻Тут треба обирати стовпи довіри та працювати з кожним із них. Потрібно сказати «ні» собі, а потім — іншим. Багато хто з нас звик тримати себе в лещатах, насильницьких межах. Треба бути до себе добрішими. Ми не просто так переходимо свої межі, іноді в нас просто немає вибору.

👉🏻Якщо зараз є бажання інакше ставитися до себе, треба починати виставляти кордони, охороняти їх і давати відсіч тим, хто хоче повернути твої старі кордони.

‼️Пам’ятайте, довіра — це сукупність маленьких речей і в особистих стосунках, і в домі, і за його межами. І коли ми втрачаємо довіру, йдеться про втрати суми речей. Тому потрібно зробити багато маленьких кроків, щоби цю довіру повернути.

ФОРМУЄМО ПСИХОЛОГІЧНУ СТІЙКІСТЬ(резильєнтність)

Практика резильєнтності потребує технік та їхнього щоденного відпрацювання. 

💎ЦІННОСТІ:

– визначають сенс нашого життя, те, що в ньому є найголовнішим, наше відчуття Правди.

– визначають, як ми хочемо жити, якою людиною бути, яким змістом наповнити сторінки своєї книги життя.

– надихають. Вони дають силу і мужність. І коли ми проходимо крізь випробування, саме цінності дають нам силу вистояти та визначають наш спосіб сприйняття обставин і відповідь на них.

ВАЖЛИВО

 1. Нам важливо мати ясне усвідомлення наших цінностей.

Цьому допоможуть ряд запитань, які слід ставити собі регулярно:

 • Що для мене в житті найважливіше? •Що є сенсом мого життя?
 • Яке життя я хочу прожити? Як я хочу його прожити? •Якою людиною я хочу бути?

🔖Спробуйте записувати відповіді в щоденник. Пробуйте повертатися до цих відповідей і цих запитань, переглядати на різних етапах життя, застосовувати до різних сфер, питаючи себе кожен раз, як сьогодні в цих обставинах я можу жити згідно зі своїми цінностями?

 1. Інколи цінності не чути одразу.

Але важливо не поспішати, а глибоко слухати, в тиші слухати. Бо цінності це не просто те, що раціонально обґрунтовано.

📌Цінності це насамперед те, на що «резонує» наше серце, що дає відчуття «музики», яка нас надихає, відчуття, що ви знайшли «свою зорю».

🤔Тож корисним може бути теж подумати, в які моменти життя ви справді відчували, що це і є Життя, що ви робите щось важливе, те, що справді маєте робити? Чи є люди, життя яких вам подобається, зворушує, надихає? Чи є мрії, якими «горить» серце?

 1. Інколи відчуття цінностей приходить не одразу, а росте з життєвим досвідом.

Набагато краще усвідомлювати, що ти ще в пошуку свого сенсу життя, аніж просто перейняти загальноприйняту модель та «жити, як усі».

✅Для деяких людей відчуття цінностей може бути пов’язане з духовним досвідом, відчуттям того, що виходить за межі твого життя.

✅Для інших — народитися у глибоких стосунках любові чи змістовній праці, з відчуттям приналежності до більшого, з дотику до людського страждання чи до краси.

ЦІННОСТІ –

Саме тому вони дають вам сили і натхнення пройти будь-які випробування.

Саме на них тримається наша психологічна стійкість. Але цінності є не просто для того, щоб їх знати. Вони як компас — для того, щоби згідно з ними жити. Які б не були обставини, труднощі, обмеження — жити згідно з тим відчуттям Правди, яке є в серці.

ФОРМУЄМО ПСИХОЛОГІЧНУ СТІЙКІСТЬ (резильєнтність)

🧠 Турбота про мозок і психічні ресурси

Мозок є дуже важливим органом, і в часи випробувань на нього лягає збільшене навантаження, тож нам особливо важливо забезпечити належну турботу про його стан.

📌Як водій турбується про те, щоб автомобіль був у доброму стані і був заправлений пальним — так само нам дуже важливо навчитися мудро турбуватися про мозок та поповнювати його ресурси.

ВАЖЛИВО

 1. Мозок потребує достатнього та якісного сну.

👉Це не розкіш — це час базового щоденного «клінінгу» для нервової системи.

👉Сон відновлює ресурси мозку, реорганізовує пам’ять, він також вкрай важливий для здоров’я тіла.

👉Тому пильнуйте достатній (потреба в різних людей і в різні періоди життя різна — в середньому 7-8 год.), регулярний та якісний сон.

 1. Мозок, як і тіло, потребує здорового харчування.

👉Загалом ті ж принципи здорового харчування, які корисні для тіла та серцево-судинної системи, діють і для мозку.

👉Тож пам’ятайте про корисну їжу (та уникнення шкідливоії) і не лише про те, що ви їсте, але й коли, скільки та як. Надмір є теж шкідливим.

👉Споживайте їжу з уважністю, насолодою та вдячністю, і якщо є можливість — у доброму товаристві!

 1. Наш мозок потребує регулярної фізичної активності.

👉Фізична активність має позитивний вплив на вироблення в мозку речовин, що передають сигнал між нейронами, а тому сприяє навчанню, емоційній регуляції та психологічній стійкості.

👉Фізична активність є також чудовим способом зняти стрес, відновити сили, підняти настрій, більше того, навіть має ефект у лікуванні депресії та інших розладів.

 1. Пам’ятайе про роль ресурсних активностей.

👉Десь так, як наше тіло потребує балансу певних речовин в їжі, нам треба пильнувати в щоденному ментальному раціоні присутність і належне співвідношення такого роду активностей.

👉Зокрема, щоби був час на навчання, пізнання нового, осмислення — бо наш розум спраглий вчитися!

👉Час для стосунків із близькими людьми — наша душа потребує відчувати близькість і любов.

👉Щоби була пожива для нашого «серця» — те, що творить певний емоційний стан, дозволяє відчувати зв’язок з цінностями (музика, поезія, художні фільми, духовні практики та ін.). Бо наше «серце» прагне краси, любові та світла. Час на радість та святкування. Позитивні емоції дуже важливі! І щоби була тиша, усамітнення, час із природою.

 1. Мозок потребує тренування і розвитку різних психологічних навиків.

👉Подібно до того, як під час занять спортом ми тренуємо різні групи м’язів та систем організму, психіка має свої системи, і вони потребують тренування й розвитку.

👉Як і заняття спортом — це не завжди лише в насолоду, часом є відчуття втоми та монотонності. Але регулярна практика поступово дає ефект, і врешті наша особистість та психологічні здібності розвиваються, і нам не раз послужать, зокрема і в часи випробувань.

📌Пам’ятайте про принцип регулярності, збалансованості й щоденного ритму турботи — це найкращий спосіб запобігання виснаженню.

Важливо не тільки давати мозку те, що він потребує, але і НЕ ДАВАТИ ЧИ ОБМЕЖИТИ ШКІДЛИВЕ — йдеться не лише про психоактивні речовини, зокрема алкоголь, але і про НАДМІР новин, соціальних мереж, шуму і т. д.

 

В наше життя приходить радість тоді, коли у нас є чим зайнятися, є кого любити, і є на що сподіватися.

Віктор Франкл

Жити свідомо – значить вибрати й реалізувати найкращу можливість з тих, що надаються нам обставинами, не більше, але і не менше.

Альфрид Ленгле

Перш ніж засуджувати когось, візьми його взуття і пройди його дорогу, спробуй його сльози, відчуй його болі. Наткнися на кожен камінь, об який він спіткнувся. І лише після цього говори, що ти знаєш – як правильно жити.

Далай-лама

16 днів проти насильства

Як відновити емоційний ресурс

Як досягати поставлених цілей

Кроки до успіху

Щодо розміщення

Безпека дітей в інтернеті

Загрози В ІНТЕРНЕТІ

ОНЛАЙН-БЕЗПЕКА

ЩО НАС РОБИТЬ ЩАСЛИВІШИМИ

Поради психолога для учнів, батьків та педагогів.

Прийшов Новий рік. Всі ми бажаємо одне одному щастя. Але ситуація в країні та світі часто викликає почуття тривоги. Але з пригніченим настроєм можна впоратися буквально за кілька хвилин – для цього є спеціальні прийоми. Ось кілька способів поліпшити свій емоційний стан.

Висловлюйте свої думки в щоденнику

Якщо почуття виразити словами, стає легше керувати емоціями і поглянути на ситуацію з боку. Це дуже ефективна і проста дія.

Присвятивши 10-15 хвилин в день своєму щоденнику, ми допомагаємо організму боротися з симптомами депресії і тривожності, зміцнюємо імунну систему і підвищуємо робочу продуктивність.

Результати будуть радувати вас місяцями. Це набагато корисніше, ніж давати вихід роздратуванню іншим чином, на кшталт сварки чи самоїдства.

Здійсніть кілька добрих справ безкорисливо – почуття радості від того, що допомогли іншому, буде з вами довго.

Звучить банально, але це дійсно працює. Люди, які вирішили щотижня здійснювати по п’ять невеликих добрих справ, в кінці шеститижневого експерименту відчували, як зросло їх задоволення від життя.

Все більше і більше досліджень свідчить про те, що щедрі люди щасливіші і здоровіші.

Присвятіть пару хвилин думкам про тих, кого любите. Подяка – щеплення від стресу.

Уявіть своє життя без близької людини. Жахливо, правда?

Можливо, справа в тому, що за допомогою цього прийому людина перестає сприймати улюблених як даність.

Вчені неодноразово довели, що регулярно дякувати і відчувати вдячність – відмінний спосіб отримувати більше задоволення від життя.

Виберіть улюблену фотографію і напишіть про пов’язані з нею спогади – це зробить ваше життя більш усвідомленим.

Важливо мати мету в житті: люди, які сприймають своє життя як має певний сенс, як правило, краще справляються з тимчасовими труднощами.

Як показують дослідження, перегляд фотографій – хороший спосіб нагадати собі про те, що робить ваше життя значущим, будь то сім’я або друзі, благодійність або кар’єра.

Згадуючи минуле, ви відновлюєте зв’язок з минулим, а недавні події починаєте розглядати в контексті – це допомагає сприймати розчарування і хвилювання сьогоднішнього дня менш гостро.

Захоплюючись красою природи, ми менше турбуємося про життєві негаразди.

Панорама зоряного неба або відвідування церкви, відчуття хвилювання по відношенню до чогось більш масштабного, ніж ми самі, – все це розширює наш кругозір.

Дослідження показали, що подібний досвід робить людей щасливішими і альтруїстичними, менш нетерплячими і тривожними.

Спробуйте відмовитися від чогось звичного на тиждень – це допоможе вам більше радіти повсякденним задоволенням.

Згодом ми відчуваємо все менше і менше радості від того, що колись приносило нам задоволення.

Якщо ви хочете видчути ці емоції знову, спробуйте відмовитися від джерела вашої насолоди, наприклад, від улюбленої страви або напою – на тиждень.

Сім днів по тому ви виявите, що знову радієте, як в перший раз.

За минулий час ви, цілком можливо, знайшли інший спосіб отримати задоволення.

Якщо тижнева стриманість вам здається занадто суворою, спробуйте практикувати психічну залученість під час заняття улюбленою справою.

Скажімо, коли ви робите ковток кави, сконцентруйтеся на симфонії ароматів, які сприймаються вашими смаковими рецепторами. Ця практика допомагає нам цінувати повсякденні задоволення, знижує стрес і тривожність.

Зациклення на власній провині лише збільшує ймовірність нових помилок.

Почуття провини робить нас більш тривожними і нещасними, може провокувати на нові зриви в майбутньому.

Саме тому варто зробити висновки з ситуації, де відчуваєте себе винними, і змушувати себе хоча б протягом декількох хвилин думати про себе добре, зміцнюючи таким чином власну силу волі і стаючи щасливіше в цілому.

Декілька питань напередодні Нового року …

Самосвідомість — ключ до досягнення особистого успіху. Проте навчитися розуміти себе не так-то просто. На жаль, до самосвідомості немає єдиного шляху. Кожна людина унікальна. І єдиний, хто може допомогти вам пізнати себе, — це ви самі. Щоб рухатися по життю в правильному напрямку, потрібно дати собі правильні запитання та чесні відповіді на них.

 1. Які приємні події відбулися з Вами у цьому році? Це вдача чи результат Ваших зусиль?
 2. Яка подія цього року змусила задуматися про життя, вплинула на Вас?
 3. Які люди проявили до Вас увагу чи допомогли Вам у якійсь важливій для Вас справі? Спробуйте подякувати кожному з цього списку (хоча б у думці).
 4. Чи сперечалися Ви з кимось у цьому році? Чи важлива була причина для суперечки? Що можна зробити, щоб не сперечатися в наступному році?
 5. Що змінилося у Вашому професійному житті?
 6. Пригадайте Ваші плани на цей рік, здійснення яких не залежало від форс-мажорних обставин (карантин та ін.). Чи все з задуманого реалізоване? Якщо щось ні, то чому? Що було важливіше реалізації цих планів?
 7. Пригадайте те, чим ви можете пишатися (вчинки, досягнення, слова). Подякуйте собі.

Психологічна консультація або терапія як можливість усвідомлювати щастя.

Не тільки у клієнтів, а й у деяких психологів побутує уявлення, що за психологічною допомогою потрібно йти тоді, коли вже край. А не коли хочеться краще, цікавіше, ефективніше, щасливіше. Причому в інших сферах життя все робимо інакше.

Ми прибираємо в квартирі, не чекаючи звалища сміття, часто купуємо нові речі не тому, що зносилися старі, а тому щоб виглядати краще і відчувати себе впевненіше, комфортніше. Деякі міняють меблі або техніку для того, щоб стало практичніше, в ногу з часом і прогресом. Ми не чекаємо, коли «край».

Разом з тим запит до психолога в нашій країні не звучить «хочу жити якісніше, більш усвідомлено». Кожна зустріч починається з проблем, важких переживань, заплутаних життєвих ситуацій і відносин. І за всім цим кожен раз – бажання жити радісно, бути самим (самою) собою, бути щасливим(ою).

Коли у відомого психолога запитали: «А хто твої клієнти?» Вона, не замислюючись, відповіла: «Розумні люди, які хочуть жити краще.» Я б сказала: «Розумні люди які хочуть жити щасливо і більш усвідомлено». Або так: «Розумні люди, які хочуть усвідомлено ставати щасливими».

Сьогодні психологічна консультація або психотерапія не тільки способи виходу з важких станів. Сьогодні – це способи зрозуміти себе, зрозуміти причини складнощів, поліпшити якість життя в різних областях: особистому, професійному, духовному.

І результатом психологічної роботи краще назвати не ті дозволені внутрішні конфлікти, з якими люди приходять за допомогою, а ті осяяння, висновки і навички, які з ними залишаються.

Психологічне консультування та психотерапія. В чому різниця?

Психологічне консультування – це не психотерапія. Це різні форми, причому консультування має серйозні переваги перед психотерапевтичної роботою.

Коли клієнт приходить на консультацію, йому можна запропонувати як психологічну консультацію, так і психотерапію: консультування, що відбувається у формі психотерапії, тобто психотерапевтичне консультування.

Ще раз: під час консультування може відбуватися психотерапія. А може і не відбуватися.

Важко відмежувати один вид психологічної роботи від іншого. Одне можна сказати впевнено: невірно вважати, що консультування відрізняється від психотерапії тим, що консультування короткострокове, а психотерапія передбачає тривалу роботу.

Це не так.

Консультування може складатися з серії консультацій за потреби, з іншого боку, і психотерапія може бути короткою, разовою.

Психологічна консультація – орієнтовна бесіда психолога з розумним клієнтом з приводу його життєвої ситуації. Тут хворих немає, ніхто нікого не лікує.

Психологічна консультація – процедура швидше раціональна. На психологічній консультації клієнт знаходиться в позиції Автора, в позиції розсудливої, діяльної і сильної, дорослої людини, яка вміє вирішувати свої проблеми сама, вміє визначати для себе самої свої цілі і пріоритети. Психолог в цій ситуації допомагає поглянути на ситуацію з нових точок зору, поділитися своїм професійним  досвідом, показати зразки (варіанти) рішення тих чи інших актуальних для клієнта життєвих завдань з позиції психологічної науки.

Психолог, що веде психотерапевтичне консультування, частіше іменується терапевтом, а його клієнти – люди, які відчувають труднощі в повсякденному житті, діяльності або спілкуванні. Психотерапевтичне консультування допомагає відновлювати душевне здоров’я клієнта.

Як захистити себе від шантажу  в цифровому просторі?

В період карантину значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Як захистити себе від шантажу  в цифровому просторі?

Пропонуємо до уваги інформаційні матеріали, які дають відповідь на це питання за посиланням

https://stop-sexting.in.ua/faq-teen/

Також ви можете переглянути відеоролік про кібер грумінг

https://www.youtube.com/watch?v=b-gaa9ZI2JE

Інтернет все частіше стає джерелом небезпеки для людини, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати здоров’я та майбутнього. Повідомити про злочин можна у поліцію за телефоном 102. Кібер поліція https://cyberpolice.gov.ua. Національна гаряча дитяча лінія 116 111.

Є цілі у житті! Є можливості їх досягти!

Коли ми досягаємо цілей, ми радіємо, і саме тому надію можна назвати емоційним процесом. Ця емоція дуже важлива, так як підкріплює мислення, спрямоване на досягнення нових цілей. Коли ми зазнаємо невдачі, ми переживаємо, погано себе почуваємо, і негативні емоції позбавляють нас надії на те, що в майбутньому нам вдасться досягти своїх цілей.

Виконайте вправу (у додатку) і переконайтеся, що ваша ціль буде досягнута.

Є цілі у житті

Будьте в безпеці!

Під час карантину багато людей потрапили у ситуації, коли довгий час знаходяться вдома на обмеженому просторі і можливі конфлікти, які порушують права людини, де може мати місце насильство.

Зараз багато людей втратили роботу і взагалі засоби до існування, і змушені шукати роботу.

Щоб не потрапити у пастку торгівлі людьми, всі пропозиції ретельно перевіряйте.

Нагадуємо, ви можете звернутися за допомогою до психолога центру чи іншого за телефоном, чи у будь-який інший спосіб (інформація на сторінці психолога).

Наголошуємо, ви завжди можете звернутися до національної гарячої лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
«Ла Страда – Україна» працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно.

Усі можуть звернутися за номерами:

 0 800 500 335 (зі стаціонарних)

або 116 123 (з мобільних), коли потребуватимуть допомоги.

Практичний психолог рекомендує

Сьогодні ми всі з вами опинилися в ситуації потреби адаптації до нових умов життя, які пов’язані з обмеженням в звичних діях, в задоволеннях, зобов’язаннях. З’явилося багато проблем, які раніше не виникали, тому досвіду вирішування їх не має. Цей факт не може не позначитися на психологічному сприйнятті того, що відбувається.

Нагадую вам, шановні колеги, учні та їх батьки, що ви можете звернутися до психолога нашого навчального закладу одним із нижче зазначених способів:

 • подзвонити по телефону
 • написати на електронну пошту
 • у Viber

також можна знайти цікаву інформацію чи поспілкуватися у «Google Classroom» за посиланням https://classroom.google.com/c/Njk5MjczODEwMDZa

Бережіть себе та інших! Будьте здорові!

Гаряча лінія “Стоп, паніка”

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СТРАШНО?

КУДИ БІГТИ, ЯКЩО ВИНИКЛА ПРОБЛЕМА АБО СТАЄ ТРИВОЖНО?

ЯК НЕ ПІДДАВАТИСЯ ПАНІЦІ І ЗБЕРІГАТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я?

ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНІ ФАХІВЦІ З БАГАТОРІЧНИМ ДОСВІДОМ РОБОТИ В СФЕРІ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, ГОТОВІ ПІДТРИМАТИ ВАС В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ, ЩО ВИНИКЛИ ВНАСЛІДОК ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСА, БУДЬ ТО ПІДТВЕРДЖЕНИЙ COVID-19, ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ З РОДИЧАМИ, ВТРАТА РОБОТИ АБО БІЗНЕСУ.

Спеціалісти з психічного здоров’я гарячої лінії “Стоп, паніка” щодня безкоштовно, анонімно, кваліфіковано нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні та інші.

Телефони кваліфікованих фахівців гарячої лінії “Стоп, паніка”, які вже зараз поговорять з вами:

 • Світлана – 0684712122;
 • Людмила – 0671518363:
 • Людмила – 0674372121;
 • Інна – 0986930621;
 • Любов – 0991650338;
 • Оксана – 0664164409;
 • Аліна – 0973914139;
 • Олексій – 099 423-90-08;
 • Олена – 0986930581;
 • Наталія – ​​0988355114.

Також діє безкоштовний багатоканальний номер 0 800 50 18 92

Номери телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми
та домашнього насильства

Усі «гарячі лінії» працюють анонімно, безкоштовно:

 • Національна дитяча «гаряча лінія»:

0800-500-225 (зі стаціонарного телефону),  116 111 (з мобільного телефону)

 • Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:

0800-500-335 (зі стаціонарного телефону),  116 123 (з мобільного телефону)

 • Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800-505-501  (зі стаціонарного телефону), 527 (з мобільного телефону)

Заходи профілактики під час карантину, пов’язаного із поширенням вірусної інфекції

 • Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
 • Захворіли – лишайтеся вдома.  Вірус швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
 • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання вірус розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
 • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
 • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
 • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
 • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Ще раз про стрес

Дорогі учні та їх батьки!

Ви можете звернутися до психолога, дізнавшись телефон у класного керівника або майстра виробничого навчання.

Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються: внутрішні, або навколишнього середовища. Під час стресу мобілізуються всі системи організму. Це допомагає знайти рішення у складній ситуації і пристосуватися.

Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з’являється м’язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. І, як наслідок, зачіпає всі сфери життя.

Способи пониження рівня стресу:

 1. Будьте у реальності.

Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, чи думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом, з вашими рідними? Дайте відповіді на ці питання самому собі.

 1. Прийміть те, що відбувається

Є ситуації, які ви можете змінити, а є ті, які треба прийняти, бо ви не можете їх змінити. Пам’ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Але ви можете робите те, що вам під силу.

 1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

Організм – єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

 1. Знайдіть вихід емоціям

Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим – нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес. Знайдіть того, з ким можна проговорити ваші відчуття. Знайдіть діяльність, яка допоможе вам змінити емоційний стан: подивитися цікавий фільм, почитати книжку, помити посуд, зробити домашнє завдання, пройти освітній он-лайн курс та т. і..

 1. Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Саме час переглянути цінності, подумати про життя, про навчання, про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити.

 1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

Перевіряйте джерела інформації. Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час.

 1. Зверніться до практичного психолога навчального закладу.

Психолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.

Як зберегти, або навіть покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.

 • В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов’язки і знайдіть час для усамітнення.
 • Не бійтеся конфліктів – це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати, що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.
 • Займіться чимось разом. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного, зробити для іншого те, на що раніше не було часу або вважалось неважливим.

Пам’ятка щодо поведінки під час загрози поширення короновірусної інфекції

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Де можна знайти актуальну та достовірну інформацію про новий коронавірус?

Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела. Актуальна інформація про поширення коронавірус 2019-nCoV у світі, поради та профілактичні заходи:

Дорогі учні нашого центру та їх батьки!

Психологічні поради:  як реагувати на те, що відбувається

По перше, треба визнати, що є реальна загроза. І що треба бути пильними, дотримуватися правил поводження під час карантину.

По-друге, боятися це-нормально. Це підвищує мотивацію до правильної поведінки. Але, у той же час, це може привести до паніки, нелогічних, неправільних дій. Тому дуже важливо слідкувати за своїм емоційним станом.

У стані неспокою, тревоги частіше робіть вправи, які допомагають нам відчувати себе тут і зараз, відволіктися від тревожних фантазій та заспокоїтися:

▫ Відійдіть від телевізора чи компьютера, залиште телефон, станьте рівно та робіть дихальну вправу: вдихайте протягом 3 секунд, потім затримайте дихання на 2 секунди, потім повільно видихайте 4 секунди. При цьому сконцентруйте увагу на диханні. Відчуйте повітря, яке ви вдихаєте та видихаєте.

▫ Зверніть увагу, де ви зараз знаходитесь. Опишіть вголос 5 предметів, які ви бачите, 4 звуки, що чуєте, 3 відчуття у тілі, 2 запахи, які відчуваєте.

▫ Підійдіть до вікна, та опишіть для себе те, що там бачите.

Можно зробити наступні речи:

▫ Складіть план дій (список) на найближчі дні, або на цей день почасово, і старайтеся дотримуватися його.

▫ Складіть список того, що ви можете зробити реально для інших людей, які потребують вашої уваги. Наприклад, подзвонити мамі, бубусі, друзям. Можливо, є якісь прохання до вас, а раніше з якихось причин ви не могли цього зробити, а зараз з’явилася ця можливість.

Головне:

Думайте про хороше.

Бажайте усім щастя.

Будьте ввічливими та стримуйте негативні емоції.

Будьте мужніми та сильними.

Думайте своєю головою.

Будьте людяними.

Будьте милосердними.

У разі, якщо вам буде необхідна консультація психолога, пишіть на електронну адресу центру lits47@ukr.net  вказавши у темі «Для психолога», і вам дадуть відповідь або передзвонять.

Будьте здорові!

Тренінг «Будуємо майбутнє разом»

23.05.2019 члени учнівської ради ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» взяли участь у тренінгу «Будуємо майбутнє разом», що був проведений Міністерством юстиції України спільно з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з метою попередження правопорушень серед учнівської молоді, формування здорових стосунків, виявлення конструктивного лідерства та активної життєвої позиції.

До Міжнародного дня людей з особливими потребами

03 грудня 2018 року з учнями Слобожанського регіонального центру професійної освіти були проведені групові просвітницькі консультації, спрямовані на привернення уваги до проблем людей з особливими потребами, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Семінар практичних психологів

09.10.2018 у Слобожанському регіональному центрі професійної освіти відбувся обласний семінар-практикум для практичних психологів ЗП(ПТ)О області за темою «Роль психологічної служби щодо організації превентивного виховання учнів ЗП(ПТ)О». На семінарі були розглянуті актуальні питання створення навчального середовища, що сприяє успішному розвитку учня.

Психологічний тренінг

Сьогодні пріоритетом держави у сфері протидії торгівлі людьми є активізація профілактичної роботи, спрямована на розвиток правосвідомості молодого покоління, формування його активного, адаптивного життєвого стилю, відповідальності за власне життя, умінь об’єктивної оцінки суспільних небезпек.

Психологом закладу проведено чергове заняття програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Вправи, що виконувалися на занятті сприяли розвитку у підлітків самоповаги, почуття особистої гідності, формуванню навичок поведінки у ситуації, коли порушується особистісна гідність.

До Дня захисту дітей

До Дня захисту дітей психологом Центру спільно з майстром виробничого навчання для учнів групи 1-КК було проведено розважальну програму.

Конкурси сприяли формуванню здатності до міжособистісного спілкування, вмінню знайти правильний вихід із запропонованої ситуації, творчого та нестандартного підходу до вирішення завдань.

Робота в групі також стимулювала позитивне ставлення до себе, усвідомлення власних сильних і слабких сторін.

Тренінг «Будь впевненим у собі»

Для більшості підлітків, які відчувають невпевненість у стосунках з однолітками, характерна відсутність навичків взаємодії з іншими. На заняттях тренінгової програми «Будь впевненим у собі» підлітки не тільки отримують знання про те, як спілкуватися, а також тренуються у застосуванні різних способів поведінки, оволодівають навичками ефективного спілкування.

18.05.2018 відбулося чергове тренінгове заняття.

Бесіда з учнями «Гострий стресовий стан: що робити?»

Наприкінці ХХ та на початку нашого століття відбулося багато  катастроф. Екстремальні, кризові, травмуючі і надзвичайні ситуації відбуваються досить часто у різних куточках світу. Велике значення мають знання психології поведінки людини в цих умовах. Діяльність людини в особливих і екстремальних умовах часто супроводжується виникненням стресу. Тому інтерес до психології травмуючих ситуацій у сучасному світі неухильно зростає, як серед дорослих людей, так і серед молоді. Учні повинні бути обізнаними, щоб зрозуміти свій психічний стан або іншої  людини, яка переживає або пережила травмуючі обставини, та знати методи та прийоми психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях.

У рамках Тижня психології,  у День цивільного захисту – 24.04.2018, з метою забезпечення учнів знаннями, які дозволять зрозуміти специфіку та особливості психічного стану людини у надзвичайних ситуаціях, психологом Пятак Н. М. було проведено з учнями бесіду «Гострий стресовий стан: що робити?», під час якої розглянуто психофізіологічні причини стресового стану, можливі емоційні реакції, такі як апатія, ступор, агресія, рухове збудження, марення, нервове тремтіння, плач, істерика та способи їх подолання.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Листопад 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Вер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Архіви
Сторінки сайту