Сторінка психолога

В наше життя приходить радість тоді, коли у нас є чим зайнятися, є кого любити, і є на що сподіватися.

Віктор Франкл

Жити свідомо – значить вибрати й реалізувати найкращу можливість з тих, що надаються нам обставинами, не більше, але і не менше.

Альфрид Ленгле

Перш ніж засуджувати когось, візьми його взуття і пройди його дорогу, спробуй його сльози, відчуй його болі. Наткнися на кожен камінь, об який він спіткнувся. І лише після цього говори, що ти знаєш – як правильно жити.

Далай-лама

16 днів проти насильства

Як відновити емоційний ресурс

Як досягати поставлених цілей

Кроки до успіху

Щодо розміщення

Безпека дітей в інтернеті

Загрози В ІНТЕРНЕТІ

ОНЛАЙН-БЕЗПЕКА

ЩО НАС РОБИТЬ ЩАСЛИВІШИМИ

Поради психолога для учнів, батьків та педагогів.

Прийшов Новий рік. Всі ми бажаємо одне одному щастя. Але ситуація в країні та світі часто викликає почуття тривоги. Але з пригніченим настроєм можна впоратися буквально за кілька хвилин – для цього є спеціальні прийоми. Ось кілька способів поліпшити свій емоційний стан.

Висловлюйте свої думки в щоденнику

Якщо почуття виразити словами, стає легше керувати емоціями і поглянути на ситуацію з боку. Це дуже ефективна і проста дія.

Присвятивши 10-15 хвилин в день своєму щоденнику, ми допомагаємо організму боротися з симптомами депресії і тривожності, зміцнюємо імунну систему і підвищуємо робочу продуктивність.

Результати будуть радувати вас місяцями. Це набагато корисніше, ніж давати вихід роздратуванню іншим чином, на кшталт сварки чи самоїдства.

Здійсніть кілька добрих справ безкорисливо – почуття радості від того, що допомогли іншому, буде з вами довго.

Звучить банально, але це дійсно працює. Люди, які вирішили щотижня здійснювати по п’ять невеликих добрих справ, в кінці шеститижневого експерименту відчували, як зросло їх задоволення від життя.

Все більше і більше досліджень свідчить про те, що щедрі люди щасливіші і здоровіші.

Присвятіть пару хвилин думкам про тих, кого любите. Подяка – щеплення від стресу.

Уявіть своє життя без близької людини. Жахливо, правда?

Можливо, справа в тому, що за допомогою цього прийому людина перестає сприймати улюблених як даність.

Вчені неодноразово довели, що регулярно дякувати і відчувати вдячність – відмінний спосіб отримувати більше задоволення від життя.

Виберіть улюблену фотографію і напишіть про пов’язані з нею спогади – це зробить ваше життя більш усвідомленим.

Важливо мати мету в житті: люди, які сприймають своє життя як має певний сенс, як правило, краще справляються з тимчасовими труднощами.

Як показують дослідження, перегляд фотографій – хороший спосіб нагадати собі про те, що робить ваше життя значущим, будь то сім’я або друзі, благодійність або кар’єра.

Згадуючи минуле, ви відновлюєте зв’язок з минулим, а недавні події починаєте розглядати в контексті – це допомагає сприймати розчарування і хвилювання сьогоднішнього дня менш гостро.

Захоплюючись красою природи, ми менше турбуємося про життєві негаразди.

Панорама зоряного неба або відвідування церкви, відчуття хвилювання по відношенню до чогось більш масштабного, ніж ми самі, – все це розширює наш кругозір.

Дослідження показали, що подібний досвід робить людей щасливішими і альтруїстичними, менш нетерплячими і тривожними.

Спробуйте відмовитися від чогось звичного на тиждень – це допоможе вам більше радіти повсякденним задоволенням.

Згодом ми відчуваємо все менше і менше радості від того, що колись приносило нам задоволення.

Якщо ви хочете видчути ці емоції знову, спробуйте відмовитися від джерела вашої насолоди, наприклад, від улюбленої страви або напою – на тиждень.

Сім днів по тому ви виявите, що знову радієте, як в перший раз.

За минулий час ви, цілком можливо, знайшли інший спосіб отримати задоволення.

Якщо тижнева стриманість вам здається занадто суворою, спробуйте практикувати психічну залученість під час заняття улюбленою справою.

Скажімо, коли ви робите ковток кави, сконцентруйтеся на симфонії ароматів, які сприймаються вашими смаковими рецепторами. Ця практика допомагає нам цінувати повсякденні задоволення, знижує стрес і тривожність.

Зациклення на власній провині лише збільшує ймовірність нових помилок.

Почуття провини робить нас більш тривожними і нещасними, може провокувати на нові зриви в майбутньому.

Саме тому варто зробити висновки з ситуації, де відчуваєте себе винними, і змушувати себе хоча б протягом декількох хвилин думати про себе добре, зміцнюючи таким чином власну силу волі і стаючи щасливіше в цілому.

Декілька питань напередодні Нового року …

Самосвідомість — ключ до досягнення особистого успіху. Проте навчитися розуміти себе не так-то просто. На жаль, до самосвідомості немає єдиного шляху. Кожна людина унікальна. І єдиний, хто може допомогти вам пізнати себе, — це ви самі. Щоб рухатися по життю в правильному напрямку, потрібно дати собі правильні запитання та чесні відповіді на них.

 1. Які приємні події відбулися з Вами у цьому році? Це вдача чи результат Ваших зусиль?
 2. Яка подія цього року змусила задуматися про життя, вплинула на Вас?
 3. Які люди проявили до Вас увагу чи допомогли Вам у якійсь важливій для Вас справі? Спробуйте подякувати кожному з цього списку (хоча б у думці).
 4. Чи сперечалися Ви з кимось у цьому році? Чи важлива була причина для суперечки? Що можна зробити, щоб не сперечатися в наступному році?
 5. Що змінилося у Вашому професійному житті?
 6. Пригадайте Ваші плани на цей рік, здійснення яких не залежало від форс-мажорних обставин (карантин та ін.). Чи все з задуманого реалізоване? Якщо щось ні, то чому? Що було важливіше реалізації цих планів?
 7. Пригадайте те, чим ви можете пишатися (вчинки, досягнення, слова). Подякуйте собі.

Психологічна консультація або терапія як можливість усвідомлювати щастя.

Не тільки у клієнтів, а й у деяких психологів побутує уявлення, що за психологічною допомогою потрібно йти тоді, коли вже край. А не коли хочеться краще, цікавіше, ефективніше, щасливіше. Причому в інших сферах життя все робимо інакше.

Ми прибираємо в квартирі, не чекаючи звалища сміття, часто купуємо нові речі не тому, що зносилися старі, а тому щоб виглядати краще і відчувати себе впевненіше, комфортніше. Деякі міняють меблі або техніку для того, щоб стало практичніше, в ногу з часом і прогресом. Ми не чекаємо, коли «край».

Разом з тим запит до психолога в нашій країні не звучить «хочу жити якісніше, більш усвідомлено». Кожна зустріч починається з проблем, важких переживань, заплутаних життєвих ситуацій і відносин. І за всім цим кожен раз – бажання жити радісно, бути самим (самою) собою, бути щасливим(ою).

Коли у відомого психолога запитали: «А хто твої клієнти?» Вона, не замислюючись, відповіла: «Розумні люди, які хочуть жити краще.» Я б сказала: «Розумні люди які хочуть жити щасливо і більш усвідомлено». Або так: «Розумні люди, які хочуть усвідомлено ставати щасливими».

Сьогодні психологічна консультація або психотерапія не тільки способи виходу з важких станів. Сьогодні – це способи зрозуміти себе, зрозуміти причини складнощів, поліпшити якість життя в різних областях: особистому, професійному, духовному.

І результатом психологічної роботи краще назвати не ті дозволені внутрішні конфлікти, з якими люди приходять за допомогою, а ті осяяння, висновки і навички, які з ними залишаються.

Психологічне консультування та психотерапія. В чому різниця?

Психологічне консультування – це не психотерапія. Це різні форми, причому консультування має серйозні переваги перед психотерапевтичної роботою.

Коли клієнт приходить на консультацію, йому можна запропонувати як психологічну консультацію, так і психотерапію: консультування, що відбувається у формі психотерапії, тобто психотерапевтичне консультування.

Ще раз: під час консультування може відбуватися психотерапія. А може і не відбуватися.

Важко відмежувати один вид психологічної роботи від іншого. Одне можна сказати впевнено: невірно вважати, що консультування відрізняється від психотерапії тим, що консультування короткострокове, а психотерапія передбачає тривалу роботу.

Це не так.

Консультування може складатися з серії консультацій за потреби, з іншого боку, і психотерапія може бути короткою, разовою.

Психологічна консультація – орієнтовна бесіда психолога з розумним клієнтом з приводу його життєвої ситуації. Тут хворих немає, ніхто нікого не лікує.

Психологічна консультація – процедура швидше раціональна. На психологічній консультації клієнт знаходиться в позиції Автора, в позиції розсудливої, діяльної і сильної, дорослої людини, яка вміє вирішувати свої проблеми сама, вміє визначати для себе самої свої цілі і пріоритети. Психолог в цій ситуації допомагає поглянути на ситуацію з нових точок зору, поділитися своїм професійним  досвідом, показати зразки (варіанти) рішення тих чи інших актуальних для клієнта життєвих завдань з позиції психологічної науки.

Психолог, що веде психотерапевтичне консультування, частіше іменується терапевтом, а його клієнти – люди, які відчувають труднощі в повсякденному житті, діяльності або спілкуванні. Психотерапевтичне консультування допомагає відновлювати душевне здоров’я клієнта.

Як захистити себе від шантажу  в цифровому просторі?

В період карантину значно почастішали випадки булінгу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Як захистити себе від шантажу  в цифровому просторі?

Пропонуємо до уваги інформаційні матеріали, які дають відповідь на це питання за посиланням

https://stop-sexting.in.ua/faq-teen/

Також ви можете переглянути відеоролік про кібер грумінг

https://www.youtube.com/watch?v=b-gaa9ZI2JE

Інтернет все частіше стає джерелом небезпеки для людини, наслідки якої не обмежуються втратою грошей чи особистих паролів у соціальних мережах, а можуть коштувати здоров’я та майбутнього. Повідомити про злочин можна у поліцію за телефоном 102. Кібер поліція https://cyberpolice.gov.ua. Національна гаряча дитяча лінія 116 111.

Є цілі у житті! Є можливості їх досягти!

Коли ми досягаємо цілей, ми радіємо, і саме тому надію можна назвати емоційним процесом. Ця емоція дуже важлива, так як підкріплює мислення, спрямоване на досягнення нових цілей. Коли ми зазнаємо невдачі, ми переживаємо, погано себе почуваємо, і негативні емоції позбавляють нас надії на те, що в майбутньому нам вдасться досягти своїх цілей.

Виконайте вправу (у додатку) і переконайтеся, що ваша ціль буде досягнута.

Є цілі у житті

Будьте в безпеці!

Під час карантину багато людей потрапили у ситуації, коли довгий час знаходяться вдома на обмеженому просторі і можливі конфлікти, які порушують права людини, де може мати місце насильство.

Зараз багато людей втратили роботу і взагалі засоби до існування, і змушені шукати роботу.

Щоб не потрапити у пастку торгівлі людьми, всі пропозиції ретельно перевіряйте.

Нагадуємо, ви можете звернутися за допомогою до психолога центру чи іншого за телефоном, чи у будь-який інший спосіб (інформація на сторінці психолога).

Наголошуємо, ви завжди можете звернутися до національної гарячої лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
«Ла Страда – Україна» працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно.

Усі можуть звернутися за номерами:

 0 800 500 335 (зі стаціонарних)

або 116 123 (з мобільних), коли потребуватимуть допомоги.

Практичний психолог рекомендує

Сьогодні ми всі з вами опинилися в ситуації потреби адаптації до нових умов життя, які пов’язані з обмеженням в звичних діях, в задоволеннях, зобов’язаннях. З’явилося багато проблем, які раніше не виникали, тому досвіду вирішування їх не має. Цей факт не може не позначитися на психологічному сприйнятті того, що відбувається.

Нагадую вам, шановні колеги, учні та їх батьки, що ви можете звернутися до психолога нашого навчального закладу одним із нижче зазначених способів:

 • подзвонити по телефону
 • написати на електронну пошту
 • у Viber

також можна знайти цікаву інформацію чи поспілкуватися у «Google Classroom» за посиланням https://classroom.google.com/c/Njk5MjczODEwMDZa

Бережіть себе та інших! Будьте здорові!

Гаряча лінія “Стоп, паніка”

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО СТРАШНО?

КУДИ БІГТИ, ЯКЩО ВИНИКЛА ПРОБЛЕМА АБО СТАЄ ТРИВОЖНО?

ЯК НЕ ПІДДАВАТИСЯ ПАНІЦІ І ЗБЕРІГАТИ ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я?

ВИСОКОКВАЛІФІКОВАНІ ФАХІВЦІ З БАГАТОРІЧНИМ ДОСВІДОМ РОБОТИ В СФЕРІ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я, ГОТОВІ ПІДТРИМАТИ ВАС В СКЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ, ЩО ВИНИКЛИ ВНАСЛІДОК ПАНДЕМІЇ КОРОНАВІРУСА, БУДЬ ТО ПІДТВЕРДЖЕНИЙ COVID-19, ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ З РОДИЧАМИ, ВТРАТА РОБОТИ АБО БІЗНЕСУ.

Спеціалісти з психічного здоров’я гарячої лінії “Стоп, паніка” щодня безкоштовно, анонімно, кваліфіковано нададуть консультації людям, які переживають психологічну нестабільність, панічні настрої, невпевненість у завтрашньому дні та інші.

Телефони кваліфікованих фахівців гарячої лінії “Стоп, паніка”, які вже зараз поговорять з вами:

 • Світлана – 0684712122;
 • Людмила – 0671518363:
 • Людмила – 0674372121;
 • Інна – 0986930621;
 • Любов – 0991650338;
 • Оксана – 0664164409;
 • Аліна – 0973914139;
 • Олексій – 099 423-90-08;
 • Олена – 0986930581;
 • Наталія – ​​0988355114.

Також діє безкоштовний багатоканальний номер 0 800 50 18 92

Номери телефонів «гарячих ліній», що надають інформаційну та консультативну допомогу з питань булінгу, торгівлі людьми
та домашнього насильства

Усі «гарячі лінії» працюють анонімно, безкоштовно:

 • Національна дитяча «гаряча лінія»:

0800-500-225 (зі стаціонарного телефону),  116 111 (з мобільного телефону)

 • Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації:

0800-500-335 (зі стаціонарного телефону),  116 123 (з мобільного телефону)

 • Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0 800-505-501  (зі стаціонарного телефону), 527 (з мобільного телефону)

Заходи профілактики під час карантину, пов’язаного із поширенням вірусної інфекції

 • Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
 • Захворіли – лишайтеся вдома.  Вірус швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
 • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання вірус розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
 • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
 • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
 • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
 • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Ще раз про стрес

Дорогі учні та їх батьки!

Ви можете звернутися до психолога, дізнавшись телефон у класного керівника або майстра виробничого навчання.

Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються: внутрішні, або навколишнього середовища. Під час стресу мобілізуються всі системи організму. Це допомагає знайти рішення у складній ситуації і пристосуватися.

Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з’являється м’язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. І, як наслідок, зачіпає всі сфери життя.

Способи пониження рівня стресу:

 1. Будьте у реальності.

Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, чи думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом, з вашими рідними? Дайте відповіді на ці питання самому собі.

 1. Прийміть те, що відбувається

Є ситуації, які ви можете змінити, а є ті, які треба прийняти, бо ви не можете їх змінити. Пам’ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Але ви можете робите те, що вам під силу.

 1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

Організм – єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

 1. Знайдіть вихід емоціям

Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим – нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес. Знайдіть того, з ким можна проговорити ваші відчуття. Знайдіть діяльність, яка допоможе вам змінити емоційний стан: подивитися цікавий фільм, почитати книжку, помити посуд, зробити домашнє завдання, пройти освітній он-лайн курс та т. і..

 1. Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Саме час переглянути цінності, подумати про життя, про навчання, про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити.

 1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

Перевіряйте джерела інформації. Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час.

 1. Зверніться до практичного психолога навчального закладу.

Психолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.

Як зберегти, або навіть покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.

 • В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов’язки і знайдіть час для усамітнення.
 • Не бійтеся конфліктів – це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати, що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.
 • Займіться чимось разом. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного, зробити для іншого те, на що раніше не було часу або вважалось неважливим.

Пам’ятка щодо поведінки під час загрози поширення короновірусної інфекції

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Де можна знайти актуальну та достовірну інформацію про новий коронавірус?

Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела. Актуальна інформація про поширення коронавірус 2019-nCoV у світі, поради та профілактичні заходи:

Дорогі учні нашого центру та їх батьки!

Психологічні поради:  як реагувати на те, що відбувається

По перше, треба визнати, що є реальна загроза. І що треба бути пильними, дотримуватися правил поводження під час карантину.

По-друге, боятися це-нормально. Це підвищує мотивацію до правильної поведінки. Але, у той же час, це може привести до паніки, нелогічних, неправільних дій. Тому дуже важливо слідкувати за своїм емоційним станом.

У стані неспокою, тревоги частіше робіть вправи, які допомагають нам відчувати себе тут і зараз, відволіктися від тревожних фантазій та заспокоїтися:

▫ Відійдіть від телевізора чи компьютера, залиште телефон, станьте рівно та робіть дихальну вправу: вдихайте протягом 3 секунд, потім затримайте дихання на 2 секунди, потім повільно видихайте 4 секунди. При цьому сконцентруйте увагу на диханні. Відчуйте повітря, яке ви вдихаєте та видихаєте.

▫ Зверніть увагу, де ви зараз знаходитесь. Опишіть вголос 5 предметів, які ви бачите, 4 звуки, що чуєте, 3 відчуття у тілі, 2 запахи, які відчуваєте.

▫ Підійдіть до вікна, та опишіть для себе те, що там бачите.

Можно зробити наступні речи:

▫ Складіть план дій (список) на найближчі дні, або на цей день почасово, і старайтеся дотримуватися його.

▫ Складіть список того, що ви можете зробити реально для інших людей, які потребують вашої уваги. Наприклад, подзвонити мамі, бубусі, друзям. Можливо, є якісь прохання до вас, а раніше з якихось причин ви не могли цього зробити, а зараз з’явилася ця можливість.

Головне:

Думайте про хороше.

Бажайте усім щастя.

Будьте ввічливими та стримуйте негативні емоції.

Будьте мужніми та сильними.

Думайте своєю головою.

Будьте людяними.

Будьте милосердними.

У разі, якщо вам буде необхідна консультація психолога, пишіть на електронну адресу центру lits47@ukr.net  вказавши у темі «Для психолога», і вам дадуть відповідь або передзвонять.

Будьте здорові!

Тренінг «Будуємо майбутнє разом»

23.05.2019 члени учнівської ради ДНЗ «Слобожанський регіональний центр професійної освіти» взяли участь у тренінгу «Будуємо майбутнє разом», що був проведений Міністерством юстиції України спільно з Всеукраїнським громадським центром «Волонтер» за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з метою попередження правопорушень серед учнівської молоді, формування здорових стосунків, виявлення конструктивного лідерства та активної життєвої позиції.

До Міжнародного дня людей з особливими потребами

03 грудня 2018 року з учнями Слобожанського регіонального центру професійної освіти були проведені групові просвітницькі консультації, спрямовані на привернення уваги до проблем людей з особливими потребами, захист їх гідності, прав та благополуччя.

Семінар практичних психологів

09.10.2018 у Слобожанському регіональному центрі професійної освіти відбувся обласний семінар-практикум для практичних психологів ЗП(ПТ)О області за темою «Роль психологічної служби щодо організації превентивного виховання учнів ЗП(ПТ)О». На семінарі були розглянуті актуальні питання створення навчального середовища, що сприяє успішному розвитку учня.

Психологічний тренінг

Сьогодні пріоритетом держави у сфері протидії торгівлі людьми є активізація профілактичної роботи, спрямована на розвиток правосвідомості молодого покоління, формування його активного, адаптивного життєвого стилю, відповідальності за власне життя, умінь об’єктивної оцінки суспільних небезпек.

Психологом закладу проведено чергове заняття програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція».

Вправи, що виконувалися на занятті сприяли розвитку у підлітків самоповаги, почуття особистої гідності, формуванню навичок поведінки у ситуації, коли порушується особистісна гідність.

До Дня захисту дітей

До Дня захисту дітей психологом Центру спільно з майстром виробничого навчання для учнів групи 1-КК було проведено розважальну програму.

Конкурси сприяли формуванню здатності до міжособистісного спілкування, вмінню знайти правильний вихід із запропонованої ситуації, творчого та нестандартного підходу до вирішення завдань.

Робота в групі також стимулювала позитивне ставлення до себе, усвідомлення власних сильних і слабких сторін.

Тренінг «Будь впевненим у собі»

Для більшості підлітків, які відчувають невпевненість у стосунках з однолітками, характерна відсутність навичків взаємодії з іншими. На заняттях тренінгової програми «Будь впевненим у собі» підлітки не тільки отримують знання про те, як спілкуватися, а також тренуються у застосуванні різних способів поведінки, оволодівають навичками ефективного спілкування.

18.05.2018 відбулося чергове тренінгове заняття.

Бесіда з учнями «Гострий стресовий стан: що робити?»

Наприкінці ХХ та на початку нашого століття відбулося багато  катастроф. Екстремальні, кризові, травмуючі і надзвичайні ситуації відбуваються досить часто у різних куточках світу. Велике значення мають знання психології поведінки людини в цих умовах. Діяльність людини в особливих і екстремальних умовах часто супроводжується виникненням стресу. Тому інтерес до психології травмуючих ситуацій у сучасному світі неухильно зростає, як серед дорослих людей, так і серед молоді. Учні повинні бути обізнаними, щоб зрозуміти свій психічний стан або іншої  людини, яка переживає або пережила травмуючі обставини, та знати методи та прийоми психологічної допомоги в екстремальних ситуаціях.

У рамках Тижня психології,  у День цивільного захисту – 24.04.2018, з метою забезпечення учнів знаннями, які дозволять зрозуміти специфіку та особливості психічного стану людини у надзвичайних ситуаціях, психологом Пятак Н. М. було проведено з учнями бесіду «Гострий стресовий стан: що робити?», під час якої розглянуто психофізіологічні причини стресового стану, можливі емоційні реакції, такі як апатія, ступор, агресія, рухове збудження, марення, нервове тремтіння, плач, істерика та способи їх подолання.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архіви
Сторінки сайту