Warning: inet_pton(): Unrecognized address in /var/www/ptuorgua_xplb47/data/www/xplb47.ptu.org.ua/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/utils.php on line 28
2020 Березень

Березень 2020

Актуальна інформація про пробне ЗНО-2020

Де можна знайти актуальну та достовірну інформацію про новий коронавірус?

Для отримання достовірної інформації радимо обирати лише офіційні джерела. Актуальна інформація про поширення коронавірус 2019-nCoV у світі, поради та профілактичні заходи:

Заходи профілактики під час карантину, пов’язаного із поширенням вірусної інфекції

  • Джерело вірусу – людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Уникайте місць масового скупчення людей. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  • Захворіли – лишайтеся вдома.  Вірус швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання вірус розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
  • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
  • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
  • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах.
  • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною їжею.

Пам’ятка щодо поведінки під час загрози поширення короновірусної інфекції

Що таке новий коронавірус?

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров’ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Ще раз про стрес

Дорогі учні та їх батьки!

Ви можете звернутися до психолога, дізнавшись телефон у класного керівника або майстра виробничого навчання.

Стрес нас супроводжує постійно. Адже це природна реакція людини на зміни, що відбуваються: внутрішні, або навколишнього середовища. Під час стресу мобілізуються всі системи організму. Це допомагає знайти рішення у складній ситуації і пристосуватися.

Але сильний і тривалий стрес виснажує. Він дестабілізує роботу мозку: погіршується здатність раціонально мислити, концентруватися і оцінювати те, що відбувається, з’являється м’язова напруга, може порушуватися сон і травний процес, загострюються емоції, актуалізуються страхи, посилюється роздратування, тривожність, підвищується рівень втоми. Це впливає на фізичний стан і настрій. І, як наслідок, зачіпає всі сфери життя.

Способи пониження рівня стресу:

  1. Будьте у реальності.

Подивіться навколо. Що вас оточує? Ви зараз саме тут, чи думаєте про щось інше? Що відбувається з вашим тілом, з вашими рідними? Дайте відповіді на ці питання самому собі.

  1. Прийміть те, що відбувається

Є ситуації, які ви можете змінити, а є ті, які треба прийняти, бо ви не можете їх змінити. Пам’ятайте, проконтролювати абсолютно все неможливо, як би ви не старалися. Але ви можете робите те, що вам під силу.

  1. Добре харчуйтеся і висипайтеся

Організм – єдине ціле. Поганий сон і їжа розхитують нервову й імунну системи. Побалуйте себе чимось смачненьким, тільки в міру. Звертайте увагу на процес поглинання їжі, не відволікайтеся. Не їжте все підряд і на ходу. Намагайтеся висипатися.

  1. Знайдіть вихід емоціям

Якщо емоції зашкалюють, не тримайте їх у собі. Боятися, хвилюватися або відчувати себе пригніченим – нормально. Накопичуючи і стримуючи емоції, ви тільки підсилюєте стрес. Знайдіть того, з ким можна проговорити ваші відчуття. Знайдіть діяльність, яка допоможе вам змінити емоційний стан: подивитися цікавий фільм, почитати книжку, помити посуд, зробити домашнє завдання, пройти освітній он-лайн курс та т. і..

  1. Переосмисліть, що відбувається

Так, зараз нелегко. Зміна стандартного життєвого розпорядку сильно вибиває з колії. Саме час переглянути цінності, подумати про життя, про навчання, про роботу, і зрозуміти, куди рухатися далі і що для цього потрібно зробити.

  1. Дотримуйтеся інформаційної гігієни

Перевіряйте джерела інформації. Не читайте новини цілодобово. Виділіть для цього окремий конкретний час.

  1. Зверніться до практичного психолога навчального закладу.

Психолог допоможе вам розібратися в собі, знайти причини стресу, помітити і відреагувати витіснення емоції і зрозуміти, що робити, щоб в майбутньому уникати подібних ситуацій і реакцій.

Як зберегти, або навіть покращити стосунки з рідними під час вимушеного карантину.

  • В умовах карантину ми змушені довго залишатися вдома. Мати особистий час і простір дуже важливо для кожної людини. Тому першочерговим завданням є його організація. Поговоріть із домашніми, розподіліть обов’язки і знайдіть час для усамітнення.
  • Не бійтеся конфліктів – це всього лише етап на шляху до вирішення проблеми. І в умовах постійної близькості вони можуть виникати частіше, ніж раніше. Намагайтеся більше говорити, ділитися емоціями і прояснювати, що мають на увазі люди, які вас оточують. Всі проблеми можна вирішити, але звертайте увагу на форму і інтонацію того, що ви це говорите.
  • Займіться чимось разом. Скористайтеся карантином, аби краще пізнати один одного, зробити для іншого те, на що раніше не було часу або вважалось неважливим.

Самостійне опрацювання завдання під час карантину

Здобувачі освіти групи 1-КК під час карантину вдома відпрацьовують вміння та навички приготування супів із різних овочів.

Дорогі учні нашого центру та їх батьки!

Психологічні поради:  як реагувати на те, що відбувається

По перше, треба визнати, що є реальна загроза. І що треба бути пильними, дотримуватися правил поводження під час карантину.

По-друге, боятися це-нормально. Це підвищує мотивацію до правильної поведінки. Але, у той же час, це може привести до паніки, нелогічних, неправільних дій. Тому дуже важливо слідкувати за своїм емоційним станом.

У стані неспокою, тревоги частіше робіть вправи, які допомагають нам відчувати себе тут і зараз, відволіктися від тревожних фантазій та заспокоїтися:

▫ Відійдіть від телевізора чи компьютера, залиште телефон, станьте рівно та робіть дихальну вправу: вдихайте протягом 3 секунд, потім затримайте дихання на 2 секунди, потім повільно видихайте 4 секунди. При цьому сконцентруйте увагу на диханні. Відчуйте повітря, яке ви вдихаєте та видихаєте.

▫ Зверніть увагу, де ви зараз знаходитесь. Опишіть вголос 5 предметів, які ви бачите, 4 звуки, що чуєте, 3 відчуття у тілі, 2 запахи, які відчуваєте.

▫ Підійдіть до вікна, та опишіть для себе те, що там бачите.

Можно зробити наступні речи:

▫ Складіть план дій (список) на найближчі дні, або на цей день почасово, і старайтеся дотримуватися його.

▫ Складіть список того, що ви можете зробити реально для інших людей, які потребують вашої уваги. Наприклад, подзвонити мамі, бубусі, друзям. Можливо, є якісь прохання до вас, а раніше з якихось причин ви не могли цього зробити, а зараз з’явилася ця можливість.

Головне:

Думайте про хороше.

Бажайте усім щастя.

Будьте ввічливими та стримуйте негативні емоції.

Будьте мужніми та сильними.

Думайте своєю головою.

Будьте людяними.

Будьте милосердними.

У разі, якщо вам буде необхідна консультація психолога, пишіть на електронну адресу центру lits47@ukr.net  вказавши у темі «Для психолога», і вам дадуть відповідь або передзвонять.

Будьте здорові!

Електронний опитувальник_Безпека та довіра до правоохоронних органів

7 порад для захисту від коронавірусної інфекції.

Місце ізоляції в гуртожитку

В гуртожитку Державного навчального закладу “Слобожанський регіональний центр професійної освіти” виділено місце ізоляції здобувачів освіти з ознаками гострих респіраторних захворювань.

Відкритий урок з предмета «Захист Вітчизни»

11.03.2020 викладач предмета «Захист Вітчизни» Бордіян І.М. провів відкритий урок на тему «Військовослужбовці та стосунки між ними. Військова дисципліна. Поняття про військові статути. Військові звання і знаки розрізнення». Метою уроку було формування у здобувачів освіти початкових військових знань, практичних навичок та умінь.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Архіви
Сторінки сайту