18.03.2020
Дорогі учні нашого центру та їх батьки!
Психологічні поради: як реагувати на те, що відбувається
По перше, треба визнати, що є реальна загроза. І що треба бути пильними, дотримуватися правил поводження під час карантину.
По-друге, боятися це-нормально. Це підвищує мотивацію до правильної поведінки. Але, у той же час, це може привести до паніки, нелогічних, неправільних дій. Тому дуже важливо слідкувати за своїм емоційним станом.
У стані неспокою, тревоги частіше робіть вправи, які допомагають нам відчувати себе тут і зараз, відволіктися від тревожних фантазій та заспокоїтися:
▫ Відійдіть від телевізора чи компьютера, залиште телефон, станьте рівно та робіть дихальну вправу: вдихайте протягом 3 секунд, потім затримайте дихання на 2 секунди, потім повільно видихайте 4 секунди. При цьому сконцентруйте увагу на диханні. Відчуйте повітря, яке ви вдихаєте та видихаєте.
▫ Зверніть увагу, де ви зараз знаходитесь. Опишіть вголос 5 предметів, які ви бачите, 4 звуки, що чуєте, 3 відчуття у тілі, 2 запахи, які відчуваєте.
▫ Підійдіть до вікна, та опишіть для себе те, що там бачите.
Можно зробити наступні речи:
▫ Складіть план дій (список) на найближчі дні, або на цей день почасово, і старайтеся дотримуватися його.
▫ Складіть список того, що ви можете зробити реально для інших людей, які потребують вашої уваги. Наприклад, подзвонити мамі, бубусі, друзям. Можливо, є якісь прохання до вас, а раніше з якихось причин ви не могли цього зробити, а зараз з’явилася ця можливість.
Головне:
Думайте про хороше.
Бажайте усім щастя.
Будьте ввічливими та стримуйте негативні емоції.
Будьте мужніми та сильними.
Думайте своєю головою.
Будьте людяними.
Будьте милосердними.
У разі, якщо вам буде необхідна консультація психолога, пишіть на електронну адресу центру lits47@ukr.net вказавши у темі «Для психолога», і вам дадуть відповідь або передзвонять.
Будьте здорові!