Warning: inet_pton(): Unrecognized address in /var/www/ptuorgua_xplb47/data/www/xplb47.ptu.org.ua/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/utils.php on line 28
Державний навчальний заклад «Слобожанський регіональний центр професійної освіти»: БУДУВАТИ ТА ПОВЕРТАТИ ДОВІРУ ДО СЕБЕ, ДО ЛЮДЕЙ, ДО СВІТУ

БУДУВАТИ ТА ПОВЕРТАТИ ДОВІРУ ДО СЕБЕ, ДО ЛЮДЕЙ, ДО СВІТУ

Довіра та недовіра – це дві здорові сторони одного цілого. Коли ти маєш тотальну довіру, це ускладнює життя та заважає проявляти активність та ініціативу. Важливо мати довіру, де ми маємо право сумніватися й аналізувати.

Щоб мати та підтримувати довіру, важливо знати, що все чесно

За глибинними інтервʼю з людьми, які проводила Брене Браун, соціальна працівниця з Техасу, довіра людей базується на маленьких речах і знаках, якими людина щодня маркує власну довіру. Напевно, тому іноді нас так дратує, коли партнер забув помити посуд чи купити масло.

Рівність у стосунках, коли ви однаково віддаєте щось одне одному – це про повагу, але разом із тим і про довіру.

Коли я знаю, що мене поважають і дбають про мене, у мене з’являється більше шансів довіряти, бо тоді у мене є розуміння, що у випадку великої біди я зможу звернутися та попросити про допомогу.

Бо ти вже щодня робиш речі, які нагадують, що я важлива для тебе людина.

Довіра – це рух, процес, поштовх. Рух «до» – до когось, до чогось. Цей процес базується на тому, як я вчуся будувати цю довіру з різними людьми. Якщо з учителями було непросто – з іншими фігурами авторитету також може бути складно. Якщо з батьками вийшло побудувати довіру, то може все бути й легко. Довіра повинна мати місце для сумніву. Вона не має бути сліпа. Довіра також працює на рівні фізіології.

Повернути довіру до світу маленькими кроками

Довіряти світові складно, це забирає час і ресурс. Хочеться заснути й прокинутися, коли вже все минуло. Але це так не працює. Мінімум, який ми можемо для себе зробити, щоб знову будувати довірливі стосунки зі світом – створити собі хоч якийсь умовний комфорт у місці, де ми є. Купити вазон, ведмедя, щоб посадити на ліжко, познайомитися із сусідами. Це буде непросто, але треба починати з маленьких кроків – спочатку ти відкриваєшся та починаєш довіряти новому сусіду, а потім відновиться довіра й до чогось більшого.

Для українців зараз є характерною базальна тривога. Цей термін запровадила психологиня Карен Горні, яка зростала в авторитарній сімʼї та невпевненості. БАЗАЛЬНА ТРИВОГА – ЦЕ МЕХАНІЗМ НА РІВНІ ТІЛА, ЯКИЙ УНЕМОЖЛИВЛЮЄ ПОБУДОВУ МʼЯКОГО СПОКІЙНОГО КОНТАКТУ.

Горні казала, що для здорових стосунків є три компоненти: здатність до привʼязаності, боротьби та самотності. Коли ці ланцюжки порушуються, то здатність до привʼязаності стає сліпою згодою, боротьба стає агресивністю, а природна самотність – утечею від людей.

Ми, українці, як нація розуміємо базальну тривогу та постійно очікуємо, коли вона вигулькне. Переживши Голодомор, війну, репресії, убивства, ми опиняємося у війні.

Коли світ непередбачуваний – важко розслабитися та досліджувати. Психологиня Брене Браун досліджувала складові довіри – усі вони зараз підірвані або вщент зруйновані.

Складові довіри:

  • Межі, які не мають порушуватися;
  • надійність;
  • відповідальність.

Як довіряти майбутньому

Зараз треба дати собі право не довіряти майбутньому та згадати про недовіру світові. Перед тим, як іти вперед, зрозуміти місце, де ти є зараз. Надати сенс тому, що відбувається. Проговорити це з найближчими людьми. Іноді треба проговорити все, що ще не розумієш, щоби воно стало звичайним і припинило тебе їсти зсередини. Тобто будувати майбутнє тут і тепер.

Ще є запитання, як повернути довіру до себе. Адже часом ми самі заганяємо себе в некомфортні обставини, зраджуємо себе. Тут треба обирати стовпи довіри та працювати з кожним із них. Потрібно сказати «ні» собі, а потім – іншим. Багато хто з нас звик тримати себе в лещатах, насильницьких межах. Треба бути до себе добрішими. Ми не просто так переходимо свої межі, іноді в нас просто немає вибору. Якщо зараз є бажання інакше ставитися до себе, треба починати виставляти кордони, охороняти їх.

Підсумовуючи, довіра – це сукупність маленьких речей і в особистих стосунках, і в домі, і за його межами. І коли ми втрачаємо довіру, ідеться про втрати суми речей. Тому потрібно зробити багато маленьких кроків, щоби цю довіру повернути.

(За матеріалами з сайту © 2024 The Village Україна https://www.village.com.ua/village/knowledge/podcast/331611-prostimi-slovami-pro-doviru)

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви
Сторінки сайту