ФОРМУЄМО ПСИХОЛОГІЧНУ СТІЙКІСТЬ (про мозок та психічні ресурси)

(За матеріалами з сайту Академія стійкості https://resilience.k-s.org.ua/czinnosti/znaty-i-zhyty-zgidno-zi-svoyimy-czinnostyamy/)

Турбота про мозок і психічні ресурси

В часи випробувань на мозок лягає збільшене навантаження, тож нам особливо важливо забезпечити належну турботу про його стан.

ВАЖЛИВО

  1. Мозок потребує достатнього та якісного сну.

Це не розкіш — це необхідність для нервової системи.

Сон відновлює ресурси мозку, реорганізовує пам’ять, він також вкрай важливий для здоров’я тіла.

Тому пильнуйте достатній (потреба в різних людей і в різні періоди життя різна — в середньому 7-8 год.), регулярний та якісний сон.

  1. Мозок, як і тіло, потребує здорового харчування.

Загалом ті ж принципи здорового харчування, які корисні для тіла та серцево-судинної системи, діють і для мозку.

Тож пам’ятайте про корисну їжу (та уникнення шкідливоії) і не лише про те, що ви їсте, але й коли, скільки та як. Надмір є теж шкідливим.

Споживайте їжу з уважністю, насолодою та вдячністю, і якщо є можливість — у доброму товаристві!

  1. Наш мозок потребує регулярної фізичної активності.

Фізична активність має позитивний вплив на вироблення в мозку речовин, що передають сигнал між нейронами, а тому сприяє навчанню, емоційній регуляції та психологічній стійкості.

Фізична активність є також чудовим способом зняти стрес, відновити сили, підняти настрій, більше того, навіть має ефект у лікуванні депресії та інших розладів.

  1. Важливість підтримки ресурсу.

Десь так, як наше тіло потребує балансу певних речовин в їжі, нам треба щоб у щоденному житті були різні види ментальної діяльності..

Щоби був час на навчання, пізнання нового, осмислення — бо наш розум спраглий вчитися!

Час для стосунків із близькими людьми — наша душа потребує відчувати близькість і любов.

Щоби було те, що творить певний емоційний стан, дозволяє відчувати зв’язок з цінностями (музика, поезія, художні фільми, духовні практики та ін.). Бо наше «серце» прагне краси, любові та світла.

Час на радість та святкування. Позитивні емоції дуже важливі!

І щоби була тиша, усамітнення, час із природою.

  1. Мозок потребує тренування і розвитку різних психологічних навиків.

Подібно до того, як під час занять спортом ми тренуємо різні групи м’язів та систем організму, психіка має свої системи, і вони потребують тренування й розвитку.

Як і заняття спортом — це не завжди лише в насолоду, часом є відчуття втоми та монотонності. Але регулярна практика поступово дає ефект, і врешті наша особистість та психологічні здібності розвиваються, і нам не раз послужать, зокрема і в часи випробувань.

Пам’ятайте про принцип регулярності, збалансованості й щоденного ритму турботи — це найкращий спосіб запобігання виснаженню.

Важливо не тільки давати мозку те, що він потребує, але і НЕ ДАВАТИ ЧИ ОБМЕЖИТИ ШКІДЛИВЕ — йдеться не лише про психоактивні речовини, зокрема алкоголь, але і про НАДМІР новин, соціальних мереж, шуму і т. Ін.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви
Сторінки сайту