ПСИХОЛОГІЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ АБО ТЕРАПІЯ ЯК МОЖЛИВІСТЬ УСВІДОМЛЮВАТИ ЩАСТЯ

Не тільки у клієнтів, а й у деяких психологів побутує уявлення, що за психологічною допомогою потрібно йти тоді, коли вже край. А не коли хочеться краще, цікавіше, ефективніше, щасливіше. Причому в інших сферах життя все робимо інакше.

Ми прибираємо в квартирі, не чекаючи звалища сміття, часто купуємо нові речі не тому, що зносилися старі, а тому щоб виглядати краще і відчувати себе впевненіше, комфортніше. Деякі міняють меблі або техніку для того, щоб стало практичніше, в ногу з часом і прогресом. Ми не чекаємо, коли «край».

Разом з тим запит до психолога в нашій країні не звучить «хочу жити якісніше, більш усвідомлено». Кожна зустріч починається з проблем, важких переживань, заплутаних життєвих ситуацій і відносин. І за всім цим кожен раз – бажання жити радісно, бути самим (самою) собою, бути щасливим(ою).

Коли у відомого психолога запитали: «А хто твої клієнти?» Вона, не замислюючись, відповіла: «Розумні люди, які хочуть жити краще.» Я б сказала: «Розумні люди які хочуть жити щасливо і більш усвідомлено». Або так: «Розумні люди, які хочуть усвідомлено ставати щасливими».

Сьогодні психологічна консультація або психотерапія не тільки способи виходу з важких станів. Сьогодні – це способи зрозуміти себе, зрозуміти причини складнощів, поліпшити якість життя в різних областях: особистому, професійному, духовному.

І результатом психологічної роботи краще назвати не ті дозволені внутрішні конфлікти, з якими люди приходять за допомогою, а ті осяяння, висновки і навички, які з ними залишаються.

Психологічне консультування та психотерапія. В чому різниця?

Психологічне консультування – це не психотерапія. Це різні форми, причому консультування має серйозні переваги перед психотерапевтичної роботою.

Коли клієнт приходить на консультацію, йому можна запропонувати як психологічну консультацію, так і психотерапію: консультування, що відбувається у формі психотерапії, тобто психотерапевтичне консультування.

Ще раз: під час консультування може відбуватися психотерапія. А може і не відбуватися.

Важко відмежувати один вид психологічної роботи від іншого. Одне можна сказати впевнено: невірно вважати, що консультування відрізняється від психотерапії тим, що консультування короткострокове, а психотерапія передбачає тривалу роботу.

Це не так.

Консультування може складатися з серії консультацій за потреби, з іншого боку, і психотерапія може бути короткою, разовою.

Психологічна консультація – орієнтовна бесіда психолога з розумним клієнтом з приводу його життєвої ситуації. Тут ніхто нікого не лікує.

Психологічна консультація – процедура швидше раціональна. На психологічній консультації клієнт знаходиться в позиції Автора, в позиції розсудливої, діяльної і сильної, дорослої людини, яка вміє вирішувати свої проблеми сама, вміє визначати для себе самої свої цілі і пріоритети. Психолог в цій ситуації допомагає поглянути на ситуацію з нових точок зору, поділитися своїм професійним  досвідом, показати зразки (варіанти) рішення тих чи інших актуальних для клієнта життєвих завдань з позиції психологічної науки.

Психолог, що веде психотерапевтичне консультування, частіше іменується терапевтом, а його клієнти – люди, які відчувають труднощі в повсякденному житті, діяльності або спілкуванні. Психотерапевтичне консультування допомагає відновлювати душевне здоров’я клієнта.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Грудень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Архіви
Сторінки сайту