ПСИХОЛОГІЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ АБО ТЕРАПІЯ ЯК МОЖЛИВІСТЬ УСВІДОМЛЮВАТИ ЩАСТЯ

Не тільки у клієнтів, а й у деяких психологів побутує уявлення, що за психологічною допомогою потрібно йти тоді, коли вже край. А не коли хочеться краще, цікавіше, ефективніше, щасливіше. Причому в інших сферах життя все робимо інакше.

Ми прибираємо в квартирі, не чекаючи звалища сміття, часто купуємо нові речі не тому, що зносилися старі, а тому щоб виглядати краще і відчувати себе впевненіше, комфортніше. Деякі міняють меблі або техніку для того, щоб стало практичніше, в ногу з часом і прогресом. Ми не чекаємо, коли «край».

Разом з тим запит до психолога в нашій країні не звучить «хочу жити якісніше, більш усвідомлено». Кожна зустріч починається з проблем, важких переживань, заплутаних життєвих ситуацій і відносин. І за всім цим кожен раз – бажання жити радісно, бути самим (самою) собою, бути щасливим(ою).

Коли у відомого психолога запитали: «А хто твої клієнти?» Вона, не замислюючись, відповіла: «Розумні люди, які хочуть жити краще.» Я б сказала: «Розумні люди які хочуть жити щасливо і більш усвідомлено». Або так: «Розумні люди, які хочуть усвідомлено ставати щасливими».

Сьогодні психологічна консультація або психотерапія не тільки способи виходу з важких станів. Сьогодні – це способи зрозуміти себе, зрозуміти причини складнощів, поліпшити якість життя в різних областях: особистому, професійному, духовному.

І результатом психологічної роботи краще назвати не ті дозволені внутрішні конфлікти, з якими люди приходять за допомогою, а ті осяяння, висновки і навички, які з ними залишаються.

Психологічне консультування та психотерапія. В чому різниця?

Психологічне консультування – це не психотерапія. Це різні форми, причому консультування має серйозні переваги перед психотерапевтичної роботою.

Коли клієнт приходить на консультацію, йому можна запропонувати як психологічну консультацію, так і психотерапію: консультування, що відбувається у формі психотерапії, тобто психотерапевтичне консультування.

Ще раз: під час консультування може відбуватися психотерапія. А може і не відбуватися.

Важко відмежувати один вид психологічної роботи від іншого. Одне можна сказати впевнено: невірно вважати, що консультування відрізняється від психотерапії тим, що консультування короткострокове, а психотерапія передбачає тривалу роботу.

Це не так.

Консультування може складатися з серії консультацій за потреби, з іншого боку, і психотерапія може бути короткою, разовою.

Психологічна консультація – орієнтовна бесіда психолога з розумним клієнтом з приводу його життєвої ситуації. Тут ніхто нікого не лікує.

Психологічна консультація – процедура швидше раціональна. На психологічній консультації клієнт знаходиться в позиції Автора, в позиції розсудливої, діяльної і сильної, дорослої людини, яка вміє вирішувати свої проблеми сама, вміє визначати для себе самої свої цілі і пріоритети. Психолог в цій ситуації допомагає поглянути на ситуацію з нових точок зору, поділитися своїм професійним  досвідом, показати зразки (варіанти) рішення тих чи інших актуальних для клієнта життєвих завдань з позиції психологічної науки.

Психолог, що веде психотерапевтичне консультування, частіше іменується терапевтом, а його клієнти – люди, які відчувають труднощі в повсякденному житті, діяльності або спілкуванні. Психотерапевтичне консультування допомагає відновлювати душевне здоров’я клієнта.

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви
Сторінки сайту