Warning: inet_pton(): Unrecognized address in /var/www/ptuorgua_xplb47/data/www/xplb47.ptu.org.ua/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/utils.php on line 28
Державний навчальний заклад «Слобожанський регіональний центр професійної освіти»: ТРИВОЖНІ ДУМКИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО САМОДОПОМОГИ

ТРИВОЖНІ ДУМКИ: РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО САМОДОПОМОГИ

Звідки приходять погані думки? Вони виникають із складних ситуацій та травмуючих подій. До того ці негативні роздуми підтримуються та підживлюються судженнями сторонніх. По суті, погані думки є відлунням негативного досвіду — як свого, так і чужого. Часто у пам’яті зберігаються спогади про невдачі довше, ніж про успіх.

Наявність тривожних думок є абсолютно нормальним явищем. Але тільки в тому разі, коли вони не ускладнюють життя, допомагають вирішувати проблеми. Але іноді ці думки стають нав’язливими. Вони здатні псувати сон, впливати на здатність розсудливо міркувати, працювати й загалом повноцінно житти.

Найчастіше негативні переживання посилюються від сильного стресу або на тлі емоційного вигорання. Ці стани наразі характерні для майже кожного з українців через війну.

Загалом для роботи із тривожними думками рекомендується використовувати такий алгоритм:

  1. Опишіть ситуацію, що викликає у вас занепокоєння.
  2. Перерахуйте тривожні думки, які виникають щодо цієї ситуації.
  3. Розташуйте ці думки за ступенем вірогідності відповідності реальній ситуації (від більш реальних до менш реалістичних).
  4. Визначьте думки, у яких є високі шанси на втілення у життя. Подумайте, на які життєві обставини ви в змозі вплинути?
  5. Складіть план дій: що будете робити в разі розвитку подій за кожним сценарієм.
  6. Знайдіть та запишіть думки, які додають сил, ресурс, надію на позитивний результат.

Аналізуючи тривожні думки, важливо усвідомити, що це лише думки, а не реальність.

Якщо вам складно об’єктивно оцінити проблему — спробуйте побачити її очима іншої людини (батьків, друга, людини, якій ви довіряєте, яку ви поважаєте).

(За матеріалами Ю. Ворман у Telegram-каналі «Психологічна підтримка»)

 

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Січень 2025
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Архіви
Сторінки сайту