ЖИТТЯ З РОДИЧАМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ЯК ЗБЕРЕГТИ СТОСУНКИ

Все частіше психологи стикаються з проблемами, коли людям важко жити разом. Адже через війну чимало українських сімей вимушено живуть кількома поколіннями заразом — батьки, їх дорослі діти, онуки, інші родичі. Тож кількість та складність внутрішньосімейних конфліктів швидко зростає, тим паче все ускладнює ще й тривога та невизначеність, пов’язана з війною.

Чому так складно жити разом?

Зі складними емоціями важко впоратися, це важко  як для тих, хто їх відчуває, так і для тих, хто знаходиться поруч. Це ускладнює стосунки. Крім того, ваші рідні, з якими ви давно не жили разом, мають свої звички, захоплення, також іншими стали їхній побут, порядок дня та сам спосіб життя. Додайте до цього неможливість хоч ненадовго усамітнитися — у людини наростає почуття, що вона більше собі не належить.

Що ж робити?

  • Почніть говорити про свої потреби. Це складно, якщо ви раніше не говорили членам родини про свої почуття та переживання. Важливо навчитися робити це спокійно, усвідомлюючи кожне слово. Треба говорити, що подобається, а що ні, без образ та не ображаючі, без підвищеного тону, з повагою до іншого (бо це твоя близька людина) та шукати компромісні варіанти вирішення проблеми разом.
  • Визначте родинні обов’язки та відповідальність кожного у сім’ї. Навіть можете розписати все по пунктах та розділити між членами сім’ї. Навіть можете поставити підписи та повісити «цей статут» на стіні. Декому з членів сім’ї це буде зробити важко але це дуже допоможе усвідомити необхідність прав та обовязків для кожного.
  • Дайте собі час “поза сім’єю”. Дайте собі можливість побути наодинці або з друзями, чи просто знайомими, або просто прогулятися.
  • Проводьте час разом з рідними у справах, що кожному дають задоволення. Наприклад, прогулянки разом, перегляд фільмів тощо..
  • Обговорюйте майбутнє. Віра у майбутнє додає сил та оптимізму все подолати. Мрійте, плануйте, вірте, діліться думками з близькими людьми!

 

Головне меню
Публічна інформація
Корисні посилання
Календар
Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Архіви
Сторінки сайту