НАСИЛЬСТВО – ВАЖЛИВА СОЦІАЛЬНА ПРОБЛЕМА! (важлива інформація та телефони гарячих ліній)
Існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах – проблема лише неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак, за деякими дослідженнями, це не зовсім так. Насильство властиве всім соціальним групам і не залежить від економічного становища родини загалом.
Тільки віднедавна теми насильства в родині стали предметом публічного обговорення. Щоб перемогти реальне зло, треба відкрито обговорити проблему та шукати шляхи вирішення.
Скільки людей страждає від насильства та чому ми його толеруємо?
Що таке фізичне насильство та які його ознаки?
Ознаки сексуального насильства.
Ознаки сексуального насильства.
Ознаки економічного насильства.
Чому виникає домашнє насильство.
Чому насильство повторюється.
Як насильство впливає на постраждалих, кривдників та суспільство.
Що змушує постраждалих залишатися у токсичних стосунках.
Як зрозуміти, що людина поруч може потерпати від насильства.
Як говорити з постраждалими від насильства.
Якої допомоги потребують постраждалі від насильства
Які заходи застосовують для покарання кривдників.
Важливо!
У ситуаціях жорстокого поводження з дитиною або ризиків щодо їх виникнення стосовно дитини, домашнього насильства або загрози його вчинення, а також ситуації булінгу особа може звернутися, окрім нижчеперелічених механізмів, особисто до органів Національної поліції та служби у справах дітей.
У разі неможливости звернення до органів Національної поліції, юридичні та фізичні особи, яким стало відомо про дитину, що постраждала від жорстокого поводження або життю чи здоров’ю якої загрожує небезпека, зобов’язані негайно звернутися до суб’єктів виявлення та/або організації соціального захисту дітей.
Особа може звернутися для отримання консультацій юристів, психологів та соціальних працівників на:
– Національну дитячу «гарячу» лінію 116 111 з мобільних або 0 800 500 225 зі стаціонарних (з пн. – пт. з 12.00 до 20.00). Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною;
– Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації за тел. 0 800 500 335 або 116 123 з мобільних або стаціонарних цілодобово (безкоштовно, анонімно та конфіденційно);
– «гарячу» лінію для осіб, які постраждали від домашнього насильства, створену на базі Урядового контактного центру за номером 15-47. Сервіс цілодобово доступний, дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.